BeHappy Pest: Ferenciek terétől és az Astoriától 1 percre    |    BeHappy Buda: Mammuttól 1 percre

Hasznos tippek a nyelvtanuláshoz

 

 • Válassz emberközpontú, barátságos nyelviskolát. A tanulás sokkal élvezetesebb oldott, közvetlen légkörben. Ha nem volt szimpatikus a nyelviskola első benyomásra, akkor érdemes elgondolkoznod azon, hogy jó helyen jársz-e!

 

 • Használható nyelvtudást csakis olyan tanároktól szerezhetsz, akik  maguk is jól beszélik a nyelvet, és szakmailag, módszertanilag felkészültek. Egy bizonyos szint után jó, ha anyanyelvű tanár kiejtését is hallod.

 

 • A szintfelmérésnek kulcsfontosságú szerepe van. Mind az írásbeli, mind a szóbeli tudást érdemes feltérképezni.

 

 • Azonnal jelezd, ha úgy érzed, hogy nem a megfelelő szinre kerültél. A túl magas, vagy túl alacsony szint csak elveszi a kedved a tanulástól.

 

 • Tűzd ki magad elé a nyelvtanulás célját! Érdemes hosszú és rövidebb távú célt is kitűzni, és azt is eldönteni, hogy azt mikorra szeretnéd elérni.

 

 • A motiváció is nagyon fontos! Miért tanulom ezt a nyelvet, miért lesz nekem jobb, ha már tudok angolul? Képzeld el, hogy már tudsz angolul! – miben más az életed?

 

 • Merd használni amit már megtanultál, ne félj a hibáktól. Sokan nem mernek megszólalni addig, amíg nem érzik a magabiztosságot. De hogyan tanulnál meg beszélni ha nem beszélsz? 🙂 Gyakorold a nyelvet minél több élethelyzetben, ne ijedj meg például, ha egy külföldi útbaigazítást kér az utcán.

 

 • Tanulj hangosan vagy félhangosan! Mindig mondd ki hangosan,amikor szavakat tanulsz, vagy szöveget alkotsz. Ez nemcsak a kiejtésben, de a nyelv elsajátításában is segít.

 

 • A szavakat ne önmagukban memorizáld! Hatékonyabb, ha kifejezésekbe, mondatokba ágyazod az új szavakat.

 

 • Szókincsed bővítéséhez olvass könnyedebb hangvételű írásokat, könyvecskéket, vagy fordítsd le kedvenc dalaid szövegét. Így élvezetesen bővül a szókincsed.

 

 • Ismételd át, amit már korábban tanultál! Mindannyian ismerjük a mondást, miszerint az ismétlés a tudás atyja. Ismétlés során könnyen előfordulhat, hogy a korábbi dolgok új perspektívába kerülnek.

 

 • Érdemes rendszerezni a fejedben a tanultakat. A dolgok között így felfedezed az összefüggéseket, különbségeket, amik segítenek a használatban. Így könyebben átállsz az angol gondolkodásra.

 

 • Rendszeresen tanuld a nyelvet! Érdemes vele minden nap foglalkozni, meg ha az 5-10 perc is. Biztosan tapasztaltad már, hogy ha nem foglalkozol a nyelvvel, megkopik az addig megszerzett tudásod. Szinten tartásnak hallgass például CD-ket, azt utazás közben is megteheted.

 

 • Olvass kétnyelvű könyveket. Ezekben a könyvekben az egyik oldalon angol nyelven, a másik oldalon magyarul találod meg a szöveget.

 

 • Nézz felirattal angol nyelvű DVD-ket, filmeket. Hallgass angol nyelvű zenét, és igyekezz megérteni a szövegét!

 

 • Használd az internet adta lehetőségeket! Bármilyen nyelvi szinten is vagy, rengeteg hasznos segédanyagot és kiegészítést találsz, amit hasznosítani tudsz.

 

 • A nyelv tanulása mellett ismerd meg az angol nyelvű kultúrát, szokásokat, hagyományokat.

 

 • Bármi is a célod az angol nyelv tanulásával, tartsd szem előtt az élő nyelvhasználatot és a kommunikációs készséget. Hiszen a legtöbb munkáltató és a “nagybetűs élet” is ezt helyezi előtérbe – a megszerzett nyelvvizsga nem beszél helyetted.

 

 • Ha nyelvvizsgázni szeretnél, tájékozódj alaposan az adott nyelvvizsgáról. Olyan nyelvvizsgát keress, ami államilag elismert, akkreditált nyelvvizsga. Jelentkezés előtt érdemes próba nyelvvizsgát írnod, hogy felmérd valós tudásodat.