BeHappy Pest: Ferenciek terétől és az Astoriától 1 percre    |    BeHappy Buda: Mammuttól 1 percre

be:)HAPPY

Angol igeidők alapfokú nyelvvizsgához

Abban az esetben, ha még csak nem rég kezdtünk el ismerkedni az angol nyelvvel és esetleg ehhez mérten szeretnénk nyelvvizsgát tenni, akkor erre az alapfokú nyelvvizsga lehet a legjobb megoldás. Az alapfokú nyelvvizsgához szerencsére még nem kell az igeidők felét sem gyakorlott szinten ismernünk, de azért nem árthat, ha már találkoztunk velük. Az alábbi cikkben azzal foglalkozunk, hogy melyek azok az angol igeidők az alapfokú nyelvvizsgához, melyekre szükségünk lehet.

 

Angol igeidők

Az angol nyelvben több igeidővel is megismerkedhetünk tanulmányaink során. Összességében 16 különböző igeidőt is megkülönböztethetünk, ezeket pedig 4 nagyobb igeidőbe sorolhatjuk. Ezek a jelen idő, múlt idő, jövő idő, valamint a feltételes igeidők.

Az összes angol igeidőről a „Milyen angol igeidők léteznek” című korábbi cikkben olvashattok részletesen.

Az alapfokhoz szükséges igeidőkről az “Angol igeidők középfokú nyelvvizsgához” című cikkben olvashatsz.

 

Szükséges igeidők alapfokú nyelvvizsgához

alapfokú nyelvvizsgához a 3 alapvető igeidő közül (jelen, múlt, jövő) csupán az egyszerű igeidőket szükséges készségszinten is használnunk, de a folyamatos változatokat sem árt ha ismerjük bizonyos szinte.

A legfontosabb, hogy képesek legyünk alapvető információkat megérteni és megértetni másokkal, valamint nem árt ha egy kezdetleges levelet is meg tudunk írni saját szókincsünk és szótár segítségével.

Tehát az alapfokú nyelvvizsgánál az alábbi három igeidőre mindenképp szüksége lesz mindenkinek:

Egyszerű jelen idő

Általában igaz, hogy a Simple Present esetében a tényközlésen van a hangsúly, míg a Continuous-formák inkább a cselekvés folyamatosságát, kezdetét és végét emelik ki. Legegyszerűbben úgy lehet megkülönböztetni, hogy Egyszerű vagy Folyamatos igeidő használatos, hogy az adott mondatban el lehetne-e helyezni a cselekvés kezdetét és végét. A Simple Present négy esetben használatos:

 • Ha egy esemény egy pillanatig tart a jelenben
  • The pupils stand up. – A tanulók felállnak.
 • Amikor egy szokást (habit) akarunk elmondani, ami általánosan igaz az alanyra és újra és újra megtörténik.
  • I always listen to radio in the morning. – Reggel mindig rádiót hallgatok.
 • Az alanyra jellemző tulajdonságot írunk le.
  • He works in a bank. – Egy bankban dolgozik.
  • I prefer tea to coffee. – Jobban szeretem a teát a kávénál.
 • Általánosan igaz tények (facts)
  • I come from Hungary. – Magyarországról jövök.
  • Birds fly. – A madarak repülnek.

 

Egyszerű múlt idő

A Simple Past egy befejezett cselekményt ír le, mely egy adott pillanatban zajlott le a múltban. Az Amerikában beszélt angol nyelvben azonban néha az egyszerű múltat használják akkor is, mikor nincs megadva pontosan az idő.

 • „I listened.”

 

Egyszerű jövő

A Simple future azt fejezi ki, hogy egy esemény a jövőben fog bekövetkezni, vagy a beszélő néhány cselekedetet szándékozik megcsinálni.

 • I shall/will listen.”

 

Tanácsok alapfokú angol tanuláshoz

Az alapfok eléréséhez az első és leghasznosabb tanács, hogy minden új információt próbáljunk megérteni. Legyen szó csak egy új kifejezésről, vagy egy új igeidőről, nyelvtani szerkezetről mindenképp próbáljuk megérteni a mögöttes logikát. Amennyiben ez sikerül, akkor sokkal könnyebb dolgunk lesz a későbbiekben is.

Amikor már sikerült megértenünk az új tananyagot a másik, amit megtehetünk, hogy folyamatosan gyakoroljuk azt. Új ismeret esetén ez kiemelten fontos, hiszen a friss információ könnyebben megragadhat emlékezetünkben.

 

Ha bármilyen kérdésed lenne, vagy szeretnél gyorsan és hatékonyan tanulni, akkor várunk sok szeretettel budapesti angol nyelviskolánkban!

Egy ingyenes angol szintfelmérőt is kitölthetsz, hogy azonnal képet kapj az angol tudásodról.

GYERE BE HOZZÁNK!

Angoltanár részmunkaidőben

Jó hangulat, profi tanárok, állandó sikerélmény.

Jelentkezz egy kötetlen szintfelmérő beszélgetésre, és ismerd meg módszerünket:

JELENTKEZEM >>

ELÉRHETŐSÉGEINK:

Budai nyelviskola

1024 Budapest, Széll Kálmán tér 8.

Mobil: 0670/420-3282
infobuda@behappynyelviskola.hu

Pesti nyelviskola

V. Kossuth Lajos u. 13. félemelet 1.
A Ferenciek terétől és az Astoriától 1 percre
Tel: 1266-4823
Mobil: 0670/941-2014
info@behappynyelviskola.hu

TOVÁBB >>

Tudd meg, hol tartasz, és mi kell ahhoz, hogy el tudd érni a célod.

KITÖLTÖM >>